تبلیغات
خرده گرافیت - کتاب هدفه چندم ؟

تاریخ:19 اردیبهشت 91-12:45 ق.ظ

کتاب هدفه چندم ؟

     نمایشگاه کتاب تهران در بیست و پنجمین دوره خودش هم در مصلی دراندشت تهران برگزار شد که چند ساله بجای اقامه نماز در راستای اهداف پرمخاطب تر در جامعه استفاده میشه و مهمترینش هم نمایشگاه کتابه. البته این مسئله که مهم هم هست مدنظر بنده نیست حرفم بیشتر حول این محور است که نمایشگاه کتاب در واقع هم نمایشگاه کتاب است!؟ مهمترین هدف حضور در نمایشگاه خرید کتاب است؟ اگر تعداد افرادی که مثلا به نمایشگاه صنایع غذایی میروند رو با افرادی که به نمایشگاه کتاب میروند مقایسه کنیم نتیجه میگیریم کتاب در این جامعه از مهمترین موارد مورد توجه مردم است ولی آیا این واقعن نتیجه گیریه درستی است یا خیر ، قطعن خیر!
     پس چرا بجز شلوغی بخش دانشگاهی و بخش کمک آموزشی که با وجود 14 میلیون دانشجو و غولی بنام کنکور طبیعی است چرا بقیه قسمت ها انقدر شلوغ است؟ این یه سواله مهمه برا من که چون اطلاعاتم کافی نیست بش جوابی نمیدم. ولی سواله دیگه سوال پرسیدن که عیب نیست !
     برسم به بازدیده خودم خوب من یه لیسته 30 - 40 تایی از کتابهای توصیه شده توسط کسانی که قبولشان دارم ، در دست داشتم که وادارم کرد راهرو به راهرو و نشر به نشر نمایشگاهو بگردم ، من روز دوم نمایشگاه از شهرستان با زحمتهای مختلف رفتم ولی یکی از آشناترین جواب هایی که به راحتی از ناشران میشنیدم این بود که انشالله هفته دوم نمایشگاه ! آخه چرا هفته دوم ؟!
     این بود که حدود 10 تا از کتابهایم به هفته دوم حواله داده شدند که طبیعتن نمی تونستم داشته باشمشون . حدود پنج تاشون هم که وقتی اسمشون رو میگفتم با ابروهای بالا انداخته و صورت های کشیده مواجه می شدم که : دیگه چاپ نمیشه ! وقتی علتو میپرسیدم همه می گفتن مجوز تجدیدچاپ ندارن ! حالا چرا ...؟ چرا نداره دیگه !
      خوب درکل 28 تا از کتب دلخواهم با تغییر 30 40 درصدی با قیمت چاپ قبلیشان گیرم اومد و خریدمشون ، روزه خوبی نبود از پا افتادم از بس این مسیر ها رو گز کردم ولی چاره چیه ؟! واقعن 10 درصد تخفیف ارزش اینهمه زحمتو داره؟ برا من نه بخدا.... ! حالا چرا میرم ....؟ برمیگرده به جواب سواله اولم ! که مثل اینکه باید یک سری از جوابهاشو تو خودم جستجو کنم !


نوع مطلب : سیاه قلم 

تو هم بتراش( )


www.shereno.com