تبلیغات
خرده گرافیت - خوش داریم (آقا یاسین) یه بله قربان شیرین بگه ! *

تاریخ:29 بهمن 90-07:48 ب.ظ

خوش داریم (آقا یاسین) یه بله قربان شیرین بگه ! *

     دیشب بعد از یه هفته سلسله اصرار های مادر گرامی برای اینکه یه ساعتی وقت بذارم و بریم خرید لباس عید که با دیالوگ های آشنایی مثله "بالاخره شبه عیده"  ، "اونارو صدبار پوشیدی" و ... همراه میشد در معیت پدر و مادر گرامی رفتیم خرید .
     از اونجایی که مادر گرامی میدونه اگه کله مغازه های شهرو تک تک هم بگردیم احتمالا نظر بنده به چیزی جلب نمیشه و چیزی پیدا نمیشه که این طبع بلند بالای (!) من رو راضی کنه ، از یک هفته قبل میره چیزایی رو نشون می کنه ، یه هفته هم بطور ضمنی ازش برا من تعریف میکنه که وقتی باهم رفتیم با کمی زیر لفظی یه بله ی شیرن از من بگیره و لباسی رو که مد نظر داره که احتمالا اونموقع دیگه منم ازش خوشم اومده رو بخریم .
     از آقای کفش فروش بگم که بعد از یه ساعت کفش دیدن و پوشیدن در آستانه گفتنه اون خیلی ممنون معروف و خارج شدن از مغازش بودیم که پرده های غیب رو کنار زد و ازون زیر میرا یه کفشی درآورد و شروع کرد که : همین امشب اومده ، خاصه شبه عیده ، آث ترین جنس ، آث ترین طرح و ...(نمیدونم این آث چرا افتاده تو دهن کسبه ). ما هم پوشیدم و از شما چه پنهون هی همچین بدمون نیومد ، کمکم داشت نظرمو جلب می کرد که کاشف به عمل اومد شماره ما رو در اون رنگ نداره و تو انبار هست . سعی و تلاش آقای فروشنده هم در قالب کردن یه شماره بزرگ تر و کوچک تر هم با استقامت بنده نتیجه ای نداد و مجبور شد زنگ بزنه به حاج فلانی و حاجی بیسانی برای جور کردن جنس . بالاخره خریدیم و اینجای داستان با خوبی و خوشی تموم شد.
      اما داستان اونجایی غم انگیز شد که هر جا تو هر ویترینی نگاه میکردی اشکال و مدل های خفنی میدیدی که با احترام به همه ی اونایی که می پوشنشون بنده به هیچ وجه دوسشون ندارم . تنها قیدی که تو مغازه ها میگفتم و مغازه دار قیافش می رفت تو هم ، ساده ی ساده بود . گرچه یکی از آث فروشان وعده داد که جنس های آث ، ساده ی ساده ، شیک ، مخصوص آث پوشان باآث ترین جنس همین الان از استانبول رسیده که فردا بازشون میکنه و شما حتما فردا یه سری به ما بزن !
قسمت غم انگیز تره داستان هم که طبیعتا در این بلبشو ، قیمت هاست که بهتره هیچی نگم !

پاورقی:
*:  از فیلم نامه کمال الملکه بزرگمرد سینما علی حاتمی - با تلخیص!نوع مطلب : سیاه قلم 

تو هم بتراش( )


www.shereno.com